Ürün İade Politikası

İADE KOŞULLARI
www.hepsiteknik.com üzerinden satın alınan ürünlerde aşağıdaki şartlar dahilinde iade hakları söz konusudur.

İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir,

1.Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

• 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca mutlak suretle ürün/ürünlerin faturasını alt kısmındaki iade bölümlerini eksiksiz bir şekilde doldurup imzalayarak, varsa sevk irsaliyesi ile birlikte cayma tebligatını yaptığı tarih itibari ile 10 gün içerisinde göndermelidir. (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)
• Orijinal ambalajlarının ve/veya YÜCEELLER ELEKTRİK ELEKTRONJİK İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. tarafından hazırlanan ambalajların hiçbir şeklide açılmamış, bozulmamış olması ve bandrolünün yırtılmamış, tahrip edilmemiş olması gerekmektedir.
• Açıkça müşterinin özel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış ürünlerin (custom design) iadesi mümkün değildir.

2. Yukarıdaki koşulların sağlanması durumunda iade edilecek ürün/ürünler YÜCEELLER ELEKTRİK ELEKTRONJİK İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.. ve gerekirse ürünlerin üreticileri tarafından incelenip iadeye uygun olup olmadıkları değerlendirilir. Bu işlemin süresi 1-15 gündür. Ürünleri iadesine uygun olduğunun değerlendirilmesi takdirinde ürün bedeli, alıcıya hangi ödeme aracı ile satın alım yapmışsa o şekilde geri ödenir. Bunun da süresi maksimum 10 gündür. Kredi kartlarında bankadan kaynaklı gecikmelerden dolayı YÜCEELLER ELEKTRİK ELEKTRONJİK İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. sorumlu değildir.

3. Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa satıcıya malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir. Satıcı, alıcı tarafından gönderilen malın iadesinin imkansızlaştığını düşünüyorsa, bu durumu malı teslim aldığı tarihten en geç 3 gün içerisinde alıcıya bildirmelidir.

4.Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.
5. Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda satıcı, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği alıcıya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani satıcı, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani satıcı ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince alıcıya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, alıcının Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

6. 6502 Sayılı yasa kapsamı dışındaki Ticari nitelikteki işlerde ayıp, gizli ayıp veya iadeye ilişkin hususlarda Türk Ticaret Kanununu hükümleri geçerli olacaktır.

7. hepsiteknik.com’e cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 7 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ nın belittiği adrese, iade sebebiyle oluşan alacağını 7gün içerisinde banka hesabına ve kredi kartı hesabına  iade etmek ve 7 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
8.ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında hepsiteknik.com’un zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.
9-işlem süresi tarafımıza ulaşan ürünlerin işlem süresi, yetkili servisin vereceği rapora bağlı olarak, değişmektedir.
10-Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.
iade hakkı kullanılamayacak ürünler:
·         Direnç ,Kondansatör ,Transistör , Tüm entegre çeşitleri,Röleler , Kristaller , Jaklar , Ledler, Lehimler ,Diyot, Optokuplör, Güç elektroniği malzemeleri tüm yarı iletken ürünler, Kablolar makaronlar gibi metre litre/kg ile satılan ve özel orijinal ambalaj yada özel ölçüde kesilmiş her nevi, Ölçü TEST aletleri , Her türlü pcb montaj tipi ürün , kamera güvenlik ürünleri her türlü usb rs232 485 çevirici cihazlar switch hub ve her türlü data network wifi cihazlar video çevirici ve kaydedici cihazlar ve Led şerit ler yapışkanları çıkartılıp  sökülerek kesinlikle iade alınmaz

Şirket:
YÜCELLER ELETKRİK ELEKTRONİK İNŞ. SAJN.TİC.LTD.ŞTİ.

Web Adresi: www. hepsiteknik.com’a  
Adres: 1202/1 Sokak No: 101(2A)
Yener İş Merkezi Gıda Çarşısı
Yenişehir – İZMİR  0232 458 7 458

Eposta : destek@hepsiteknik.com
Tel(Pbx) : 0532 136 1846